Moja Diagnoza Polska ul. Dąbrowskiego 77A, Poznań

Rejestracja: 507 807 407

Rezonans kolana Poznań

Rezonans kolana polega na oddziaływaniu pola magnetycznego na protony wodoru znajdujące się w ciele. Dzięki innowacyjnemu oprogramowaniu można odróżnić tkanki chore od zdrowych. Cały proces polega na ustabilizowaniu kończyny dolnej pacjenta (niekiedy przy użyciu specjalnych szyn). Osoba poddana temu badaniu znajduje się w pozycji leżącej. Cały proces trwa około 20 minut. Niewykluczone, że aby badanie dało pełen, szczegółowy obraz, konieczne będzie podanie pacjentowi kontrastu – w związku z tym mogą wystąpić reakcje alergiczne. 

Obciążony i narażony na częste urazy staw kolanowy to jeden z tych elementów układu ruchu, który ulega ciągłej eksploatacji. Rezonans kolana powinien być przeprowadzony u osób, które odczuwają dyskomfort, ból, lub mają problemy z chodzeniem. Urządzenie wykorzystywane podczas badania to najlepszy, w pełni bezpieczny i nieinwazyjny sposób na ocenę struktur anatomicznych stawu kolanowego. 

Rezonans kolana jest wskazany u osób, u których wykryto wady anatomiczne, chorobę zwyrodnieniową, nowotwór, wszelkie uszkodzenia, którym mogły ulec więzadła, rzepka, łąkotka, lub gdy odczuwalne są bóle powstałe z niewiadomych przyczyn. Pacjenci posiadający w ciele metalowe obiekty, wszczepione implanty, poruszają się i funkcjonują przy użyciu protez, mają wszczepiony rozrusznik serca, sztuczne zastawki, nie mogą skorzystać z tej formy badania. 

Aby dowiedzieć się więcej, skonsultuj się z naszymi specjalistami. Szczegóły znajdziesz w zakładce kontakt.