Moja Diagnoza Polska ul. Dąbrowskiego 77A, Poznań

Rejestracja: 507 807 407

Rezonans Kręgosłupa Poznań

Brak ruchu, siedzący tryb pracy, nieprawidłowe podnoszenie i opuszczanie ciężkich przedmiotów to najczęstsze przyczyny dolegliwości bólowych kręgosłupa. Zlekceważone i nieleczone są prostą drogą do poważnych schorzeń i problemów z układem ruchu. Rezonans kręgosłupa jest innowacyjnym badaniem, które daje pełen obraz i pozwala na ocenę kondycji tkanki kostnej, tkanek miękkich, a także uwidacznia wnętrze rdzenia kręgowego. Dzięki badaniu lekarz ma możliwość diagnostyki każdego odcinka kręgosłupa, kręgów, krążków międzykręgowych oraz kanału kręgowego.

Rezonans kręgosłupa wskazany jest u osób, u których występują często nawracające bóle pleców, odczuwalne jest drętwienie rąk i nóg, lub pojawiły się inne problemy związane z układem ruchu. Badanie jest pomocne przy diagnostyce dyskopatii, lumbago, rwy kulszowej i osteoporozy. Czas trwania badania, w zależności od potrzeby, może wynosić od 15 do 30 minut.

Jeżeli chcesz wiedzieć jak przygotować się do badania lub poznać przeciwwskazania, skonsultuj się z naszymi specjalistami. Szczegóły znajdziesz w zakładce kontakt.