Moja Diagnoza Polska ul. Dąbrowskiego 77A, Poznań

Rejestracja: 507 807 407

RTG Poznań

SZYBKA REJESTRACJA

Moja Diagnoza Polska Sp. z o.o.
Centrum Medyczne Nobel Tower +2p
ul. Dąbrowskiego 77A,

Tel: 507 807 407

E-mail: rejestracja@mojadiagnoza.com.pl


Rentgen Poznań

czym jest badanie?

RTG to jedna z najważniejszych technik diagnostycznych w medycynie. Znana potocznie jako rentgen lub prześwietlenie, wykorzystuje promieniowanie rentgenowskie i pozwala na zarejestrowanie dwuwymiarowego obrazu organów pacjenta, co z kolei umożliwia wykrycie ewentualnych nieprawidłowości oraz postawienie diagnozy. Badanie radiologiczne najczęściej wykonywane jest w celu rozpoznania urazów oraz schorzeń układu kostnego. Jest bezbolesne, nieinwazyjne i szybkie – trwa zaledwie kilka minut. W zależności od badanej części ciała, pacjent musi przyjąć odpowiednią pozycję. Elektroradiolog znajdujący się w osobnym pomieszczeniu wyzwala w tym czasie promieniowanie (generowane za pomocą lampy rentgenowskiej), które przechodzi najpierw przez ciało pacjenta, a następnie przez błonę fotograficzną, na której rejestrowane jest w postaci obrazu. Powstały w ten sposób negatyw jest wywoływany, a zdjęcie rentgenowskie analizowane przez lekarza.

W naszym nowoczesnym centrum diagnostyki obrazowej oferujemy szeroki wachlarz badań radiologicznych – zadzwoń i umów się na wizytę prywatnie – bez kolejek, w dogodnym terminie.

Zdjęcie Rentgenowskie Poznań
Zdjęcie RTG Poznań

Badanie RTG Poznań

Badanie RTG jest bezbolesne i bezinwazyjne. Jego wykonanie trwa zaledwie kilka minut, podczas których pacjent w zależności od badanej części ciała przyjmuje odpowiednią pozycję i oczekuje na wyzwolenie promieni przez radiologa znajdującego się w osobnym pomieszczeniu.

Rentgen – Przeciwwskazania

Bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania badania jest ciąża.
Nie należy też przeprowadzać badania częściej niż 2 razy w roku, chyba, że istnieją ku temu wskazania, o których decyduje lekarz kierujący.

W RTG wykorzystywana jest różnica w pochłanianiu promieni przez tkanki, zwłaszcza miękkie i twarde, dlatego doskonale nadaje się do badania:

  • kości w przypadku podejrzenia złamania
  • kręgosłupa
  • jamy brzusznej i jej narządów – badania pozwala znaleźć przyczynę niespecyficznych bólów brzucha
  • klatki piersiowej i płuc – np. diagnoza zapalenia płuc, gruźlicy i zmian nowotworowych
Nasza pracownia
Rentgen DEL MEDICAL

W naszej pracowni wykonujemy badania wykorzystując wysokiej klasy sprzęt firmy DEL MEDICAL. Profesjonalna konstrukcja urządzenia i zastosowane w nim innowacyjne rozwiązania zapewniają pacjentowi bezpieczeństwo, a także zwiększają komfort w trakcie badania.

Pracownia RTG Poznań

RTG Poznań – Cennik

Ceny oraz zakres badań RTG znajdują się pod adresem RTG cennik.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE

PYTANIA PRZEZ PACJENTÓW

Jak umówić się na badanie RTG?

W celu umówienia się na wizytę należy zadzwonić po numer telefonu: 507 407 807 lub zapisać się osobiście w naszej placówce przy ul. Dąbrowskiego 77A, Nobel Tower (+2 piętro) w Poznaniu. Do rejestracji niezbędny jest dokument tożsamości. Istnieje możliwość zapisu na badanie poprzez e-mail: rejestracja@mojadiagnoza.com.pl

Czy skierowanie na badanie Rentgenowskie jest niezbędne?

Tak, badanie RTG wymaga skierowania od lekarza.
Jaką dokumentację medyczną należy zabrać?
Na badanie należy zgłosić się z wcześniejszą dokumentacją medyczną badanej okolicy. Prosimy zabrać ze sobą wyniki poprzednich badań lub wypisy szpitalne. Osoby niepełnoletnie proszone są o zabranie książeczki zdrowia dziecka.
Jak odebrać wynik badania RTG?

Wyniki badania należy odebrać osobiście, online pod tym adresem lub za pośrednictwem osoby trzeciej posiadającej upoważnienie pozostawione przez pacjenta w placówce Mojej Diagnozy Polska.

Jak powinno wyglądać upoważnienie do odbioru wyników?
Żeby umożliwić odebranie wyników badań osobie trzeciej, należy pobrać i wypełnić poniższe oświadczenie.
Jak się przygotować do badania RTG?
Specjalnego przygotowania wymagają RTG kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego, RTG stawów krzyżowo-biodrowych, RTG kości krzyżowej, RTG kości ogonowej i RTG miednicy. Należy przyjść na nie na czczo lub co najmniej 5-6 godzin po posiłku. W dniu poprzedzającym badanie należy przyjąć Espumisan (3 razy po 2 kapsułki) oraz stosować dietę lekkostrawną. Odpowiednie przygotowanie gwarantuje wysoką jakość obrazu radiologicznego.