USG tarczycy Poznań
W centrum diagnostyki obrazowej Moja Diagnoza wykonujemy szereg badań ultrasonograficznych, w tym USG tarczycy. Dbamy o bezpieczeństwo i komfort wszystkich naszych pacjentów, dlatego otaczamy ich profesjonalną opieką od momentu wejścia do naszej kliniki, aż do zakończenia badania.
Zadzwoń i umów się na wizytę w naszym centrum medycznym w Poznaniu.
USG tarczycy Poznań
czym jest?
Badanie ultrasonograficzne tarczycy należy do bezbolesnych, nieinwazyjnych i całkowicie bezpiecznych metod diagnostycznych. Pozwala na precyzyjne zobrazowanie gruczołu tarczowego w czasie rzeczywistym. W trakcie badania emitowane są fale ultradźwiękowe.
USG stosowane jest w diagnostyce chorób tarczycy, zarówno u osób dorosłych, jak i dzieci. Pozwala na dokładną ocenę wielkości płatów oraz grubości cieśni tego gruczołu, zbadanie echogeniczności miąższu, ocenę węzłów chłonnych, a także wykrycie zmian chorobowych, w tym guzków, torbieli czy zwapnień.


Wykonujemy
- USG jamy brzusznej i miednicy
- USG stawów
- USG piersi
- USG tkanek miękkich
- USG jąder
- USG szyi (tarczyca, ślinianki, węzły chłonne)
- USG Dopplerowskie tętnic kończyn dolnych i górnych
- USG Dopplerowskie żył kończyn dolnych i górnych
- USG Dopplerowskie tętnic szyjnych i kręgowych
Wskazania
do badania USG tarczycy:
- powiększenie gruczołu tarczowego
- wyczuwalne palpacyjnie guzki
- zaburzenia hormonalne
- występowanie objawów sygnalizujących niedoczynność lub nadczynność tarczycy
- nieprawidłowe wyniki badań laboratoryjnych
- obciążenie genetyczne w kierunku nowotworów tarczycy
- badania kontrolne w przypadku
do badania USG tarczycy:
Nie ma większych przeciwwskazań do wykonania USG tarczycy. Badanie jest na tyle bezpieczne, że może być przeprowadzone u każdego pacjenta, bez względu na jego wiek. USG tarczycy mogą również wykonywać kobiety w ciąży. Jedynym przeciwwskazaniem do przeprowadzenia badania ultrasonograficznego jest obecność otwartych ran, infekcji oraz oparzeń w okolicy szyi, ze względu na istniejące ryzyko rozwoju zakażeń.
USG tarczycy – jakie urządzenia posiadamy?
Perfekcyjny obraz w każdych warunkach. Najwyższej jakości obraz, doskonałe tryby dopplerowskie, oraz wysoka ergonomia i nowoczesny wygląd sprawiają, że Alpinion E-CUBE 9 Diamond to doskonały wybór dla wymagających diagnostów.
Nasz ultrasonograf w oparciu o architekturę nowej generacji gwarantuje zaawansowane i unikalne przetwarzanie sygnału, obrazowanie 3D/4D zapewnia w czasie rzeczywistym o niespotykanej jakości i szybkości.
- 192 elementowe głowice,
- głowica 3D/4D Single Crystal
- technologia Single Crystal,
- obrazowanie krzyżowe SCI
- architektura FleXcan;
Tryby / funkcje Specjalne:
- obrazowanie 3D/4D z funkcją Live HQ;
- Panoramic Imaging;
- Elastografia z pomiarem Strain Rate
- Fine Needle Visualization;
- Xpeed – automatyczna optymalizacja obrazu działająca w trybach 2D i PW.
To niezawodny, ergonomiczny i wysoce precyzyjny sprzęt, który zapewnia doskonałej jakości obraz w każdych warunkach. Zaprojektowano go z myślą o wymagających diagnostach – umożliwia obrazowanie 3D/4D w czasie rzeczywistym i zaawansowane przetwarzanie sygnału. Wyposażony w tryby dopplerowskie, pozwala na precyzyjną ocenę przepływu krwi, dzięki czemu może być stosowany w diagnostyce chorób krwionośnych. Ultrasonograf Alpinion E-Cube 9 Diamond jest w stanie wychwycić nawet najdrobniejsze zmiany chorobowe. W połączeniu z wiedzą, kwalifikacjami i doświadczeniem naszych specjalistów, stanowi gwarancję trafnie otrzymanej diagnozy.



USG tarczycy Poznań
jak wygląda badanie?
Badanie USG tarczycy wykonuje się w pozycji leżącej, przy pomocy aparatu ultrasonograficznego. Jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne. W trakcie badania lekarz smaruje szyję specjalnym żelem, a następnie przesuwa po niej głowicę liniową. W tym samym czasie na ekranie ultrasonografu wyświetla się obraz, który umożliwia obserwację w czasie rzeczywistym. Po zakończeniu badania pacjent otrzymuje wynik w formie opisu, do którego dołączone są także zdjęcia ultrasonograficzne.
USG tarczycy Poznań – jak się przygotować?
USG tarczycy nie wymaga specjalnego przygotowania. Jeżeli pacjent dysponuje wynikami z poprzednich badań (USG i laboratoryjnych), należy zabrać je ze sobą. Przed badaniem należy odsłonić szyję i zdjąć z niej biżuterię.
USG tarczycy
kiedy należy powtórzyć?
W celach profilaktycznych badanie ultrasonograficzne tarczycy powinno się wykonywać co kilka lat. Jeśli nie ma niepokojących objawów ze strony gruczołu tarczowego, USG warto powtarzać przynajmniej co 3 lata. Jeżeli pacjent jest obciążony genetycznie w kierunku nowotworów tarczycy, badanie należy wykonywać raz w roku, najrzadziej raz na dwa lata. Wskazaniem do częstszego przeprowadzania USG tarczycy jest przebyta radioterapia.
USG tarczycy Poznań – dlaczego my?
Dysponujemy wykwalifikowaną i doświadczoną kadrą, a także wysokiej jakości sprzętem, dzięki czemu wszystkie przeprowadzane przez nas badania są bardzo dokładne, w pełni komfortowe i całkowicie bezpieczne.
Jeżeli chcesz wykonać badanie USG tarczycy w Poznaniu, umów się na wizytę w naszym specjalistycznym centrum. Zapraszamy do nowoczesnego budynku Nobel Tower przy ulicy Dąbrowskiego 77A.
Aby umówić się na badanie można zadzwonić pod numer telefonu : 507 807 407 lub osobiście dokonać rezerwacji badania w Nobel Tower w Poznaniu przy ul. Dąbrowskiego 77A (+2 piętro). Do rejestracji niezbędny jest dokument tożsamości.
Istnieje możliwość rejestracji poprzez email: rejestracja@mojadiagnoza.com.pl
Prosimy o zabranie:
- Dokumentu tożsamości
- Wyników poprzednich badań obrazowych badanej okolicy
Jak odebrać wynik badania USG?
Wyniki badania należy odebrać osobiście, online pod tym adresem lub za pośrednictwem osoby trzeciej posiadającej upoważnienie pozostawione w Centrum Medycznym Moja Diagnoza.
Upoważnienie do odbioru wyników badania USG dla osoby trzeciej
Aby umożliwić odebranie wyników badań osobie trzeciej, należy pobrać i wypełnić poniższe oświadczenie.
Przygotowanie do badania USG jamy brzusznej / układu moczowego:
- Na 1-2 dni przed badaniem należy zacząć zażywać Espumisan lub Esputicon 3×2 tabletki oraz zachować dietę lekkostrawną
- W dniu badania należy zgłosić się na czczo lub co najmniej 4 godziny po posiłku
- Codzienne leki należy przyjąć zgodnie z zaleceniami lekarza
- Dla prawidłowej oceny pęcherza moczowego należy wypić ok. 1l wody niegazowanej na godzinę przed badaniem