Moja Diagnoza Polska ul. Dąbrowskiego 77A, Poznań

Rejestracja: 507 807 407

RTG kolana Poznań

Rentgen stawu kolanowego należy do najpopularniejszych i dokładnych badań diagnostycznych. Wykonywane jest w szczególności u osób, u których istnieje wysokie prawdopodobieństwo uszkodzenia w obrębie kolana lub gdy pacjent odczuwa ból, którego przyczyny nie są znane. RTG kolana polega na prześwietleniu stawu przy wykorzystaniu wiązki promieni X. Dzięki niej możliwe jest stwierdzenie zmian lub wszelkiego rodzaju uszkodzeń tkanek kostnych. Jest to badanie mniej dokładne od rezonansu, jednakże wystarczające w przypadku ustalenia u pacjenta złamań kostno-chrzęstnych, czy zgrubień.   

RTG kolana w szczególności zalecane jest u pacjentów, u których występują bóle, doszło do urazu, którzy cierpią z powodu dny moczanowej, u których istnieje podejrzenie co do złamań, wad rozwojowych lub wad genetycznych, zmian zapalnych, guza, lub innych. Z uwagi na promieniowanie, nie zaleca się wykonywania tego typu badań kobietom w ciąży. 

Jeżeli chcesz wiedzieć jak przygotować się do badania lub poznać więcej przeciwwskazań, skonsultuj się z naszymi ekspertami. Szczegóły znajdziesz w zakładce kontakt.