Moja Diagnoza Polska ul. Dąbrowskiego 77A, Poznań

Rejestracja: 507 807 407

Tomografia zatok Poznań

Tomografia zatok jest bezinwazyjnym i całkowicie bezpiecznym obrazowym badaniem wykorzystującym promienie rentgenowskie pozwalające uchwycić zmiany w obrębie nosa i górnych obszarów czaszki. Głowica urządzenia krąży nad badaną partią ciała, dając precyzyjny wielopłaszczyznowy obraz. Osoby cierpiące z powodu nawracających bólów głowy (nasilających się podczas schylania), uporczywego kataru i zatkanego nosa, prawdopodobnie należą do grupy pacjentów borykających się z problemami dotyczącymi zatok. Aby z całą pewnością stwierdzić, czy podstawą dolegliwości są zatoki, należy wykonać badanie tomografem. TK zatok to w zasadzie jedyna forma, pozwalająca na całkowite wykluczenie lub zdiagnozowanie tego rodzaju problemów wewnątrzczaszkowych. Z uwagi na coraz większe stężenie pyłów, spalin i drobnoustrojów występujących w powietrzu, z roku na rok liczba osób cierpiących z tego powodu się zwiększa. 

Tomografia zatok zalecana jest u osób, u których występują krwawienie z nosa, polipy, które doznały urazu twarzoczaszki, mają skrzywioną przegrodę nosową, wąskie ujścia zatok, a także u pacjentów z podejrzeniem zmian nowotworowych. 

Aby dowiedzieć się więcej, skonsultuj się z naszymi specjalistami. Szczegóły znajdziesz w zakładce kontakt. Nie czekaj w kolejkach i umów się na badanie w profesjonalnym centrum medycznym Moja Diagnoza.