Moja Diagnoza Polska ul. Dąbrowskiego 77A, Poznań

Rejestracja: 507 807 407

Tomografia – najczęściej zadawane pytania

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE

PYTANIA PRZEZ PACJENTÓW

Tomografia Poznań – jak umówić się na wizytę?

Aby umówić się na badanie, należy zadzwonić pod numer 507 807 407 bądź dokonać rejestracji osobiście w Centrum Medycznym Nobel Tower w Poznaniu przy ul. Dąbrowskiego 77A (+2 piętro). Istnieje możliwość rejestracji poprzez e-mail rejestracja@mojadiagnoza.com.pl lub stronę internetową (przycisk UMÓW BADANIE). Dysponujemy szybkimi terminami badań.

Tomografia komputerowa Poznań – czy jest niezbędne skierowanie?

Tak, na badanie tomografii komputerowej należy zgłosić się ze skierowaniem wystawionym przez lekarza. Badanie tomografem komputerowym należy wykonać w przypadku wyraźnych wskazań. Najlepiej, aby proces był powtarzany jak najrzadziej. O tym jak często można i należy wykonywać badanie, decyduje lekarz.

Jaką dokumentację medyczną należy zabrać?

Na badanie należy zgłosić się z dokumentem potwierdzającym tożsamość. Na badanie należy zgłosić się z wcześniejszą dokumentacją medyczną badanej okolicy: wypisy ze szpitala oraz wyniki wszystkich poprzednich badań obrazowych (opisy, zdjęcia, płyty) – USG, RTG, TK, MR, PET i innych. Jeżeli masz pytania co do tego jak dobrze przygotować się do tomografii komputerowej, skorzystaj z zakładki KONTAKT.

Badanie tomograficzne Poznań – jak odebrać wynik?

Wyniki badania można odebrać online poprzez Portal Pacjenta, osobiście w naszej placówce, lub za pośrednictwem osoby trzeciej posiadającej upoważnienie pozostawione w dniu badania w Centrum Medycznym Moja Diagnoza.

Tomograf Poznań – jak przygotować się do wizyty?

Pacjent poddawany badaniom tomografii komputerowej bez kontrastu nie jest zobligowany do przygotowania się w żaden szczególny sposób. Wyjątkiem jest wykonanie badania z podaniem środka kontrastującego. Do sześciu godziny przed planowanym badaniem nie powinno się spożywać żadnych posiłków ani napojów. Należy zgłosić się do placówki z aktualnym poziomem kreatyniny we krwi (nie starszy niż 7 dni przed wykonaniem badania). Pacjent powinien zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu przed oraz po badaniu. Osoby, zażywające jakiekolwiek leki, powinny przyjmować je regularnie.

Czym różni się badanie tomografem od badania rezonansem magnetycznym?

To dwa zupełnie różne badania, wykonywane w różnych celach diagnostycznych, w zależności od sytuacji klinicznej pacjenta. Często tomografia komputerowa jest alternatywą dla pacjentów, u których nie ma możliwości wykonania rezonansu magnetycznego.

Pracownia tomografii komputerowej – jakie badania tomografem wykonasz w Moja Diagnoza?

W Moja Diagnoza wykonywana jest m.in.:

  • Tomografia kręgosłupa
  • Tomografia klatki piersiowej
  • Tomografia głowy
  • Tomografia miednicy
  • Tomografia zatok
  • Tomografia jamy brzusznej

Ile kosztuje tomografia prywatnie? Cena

Aby poznać cenę badania tomograficznego w Centrum Medycznym Moja Diagnoza, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.